Stylowy i nowoczesny ogród

Stylowy i nowoczesny ogród

Nowoczesne ogrody charakteryzują się minimalizmem i prostotą rozwiązań. Dzięki temu prezentują się niezwykle stylowo i stają się doskonałym miejscem do odpoczynku i relaksu. Główną rolę odgrywa przede wszystkim natura oraz elegancki design. Jak zaaranżować nowoczesny ogród? Podpowiadamy!

Ogród jako przedłużenie salonu

Coraz częściej projektanci wnętrz mówią o tym, aby ogród był przedłużeniem salonu. Co to oznacza? Przede wszystkim chodzi o to, aby zachować spójny wygląd pomiędzy tym co znajduje się w środku domu, a tym, co znajduje się na zewnątrz. Dodatkowo, latem chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, dlatego to doskonały pomysł, aby ogród stał się przedłużeniem salonu i miejscem do odpoczynku i relaksu po całym dniu. Aby zaaranżować taką przestrzeń, doskonale sprawdzi się wygodny, ogrodowy komplet wypoczynkowy. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego jest wykonany. Powinien być odporny na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Nowoczesny ogród powinien cechować się przede wszystkim przemyślanymi rozwiązaniami, a także być wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Beton - materiał wykorzystywany w nowoczesnej przestrzeni

Beton to materiał, który doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i ogrodach. Przede wszystkim jest to materiał trwały - jest odporny na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Niezależnie od pory roku - ich wygląd pozostaje taki sam. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnym ogrodzie. Bardzo popularne są między innymi donice betonowe, które w połączeniu z roślinami prezentują się niezwykle efektownie i stylowo. Dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach. Beton możemy także wykorzystać do ścieżek, mebli czy jako materiał do budowy tarasu. Elementy betonowe prezentują się niezwykle naturalnie i są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych ogrodach.

Dekoracje i rośliny w nowoczesnym ogrodzie

Nowoczesny ogród cechuje się przede wszystkim minimalizmem i prostotą formy. Nie ma tu miejsca na przepych i nieprzemyślaną przestrzeń. Wszystkie strefy znajdujące się w ogrodzie powinny być dokładnie zaplanowane. Dużą rolę w nowoczesnych ogrodach odgrywa oświetlenie. To ono pełni funkcję dekoracyjną. Doskonale sprawdzą się na przykład białe kule czy niewielkie światła LED-owe. W nowoczesnych ogrodach nie ma miejsca na bujną, romantyczną roślinność. Każda roślina powinna mieć swoje miejsce, a głównym elementem powinien być idealnie przystrzyżony, gęsty zielony trawnik.